Jak ukryć szambo w ogrodzie?

Zbiorniki, do których odprowadzane są ścieki z urządzeń kanalizacyjnych, są nieodłącznym elementem wielu domów. Nie każdy jednak chce, by konstrukcja była widoczna w ogrodzie, dlatego w tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na to, jak skutecznie ukryć szambo, zachowując jednocześnie funkcjonalność zbiornika oraz harmonię naturalnej przestrzeni. Co jest do wyboru?


Roślinność ozdobna

To popularne (i najstarsze) rozwiązanie, które polega na utworzeniu naturalnej bariery poprzez zasadzenie gęstych krzewów, pnączy i ozdobnej trawy wokół obszaru szamba w ogrodzie. Roślinność i inne elementy nie tylko ukryją strukturę, ale dodadzą również uroku Twojej zielonej przestrzeni.


Kamienne obrzeża

Dobrym pomysłem jest również użycie większych kamieni lub ozdobnych płytek do wykonania ozdobnych obrzeży wokół szamba. To nie tylko estetyczne, ale też praktyczne rozwiązanie, które możesz wykorzystać w swoim ogrodzie.


Pokrywy maskujące

Powyższe rozwiązania są skuteczne, jednak trzeba przyznać, że mogą wyglądać dość sztucznie. Większość osób pragnie otaczać się naturą, w jak najmniejszym stopniu zakłóconą śladami ludzkiej działalności. Dlatego by skutecznie ukryć pokrywę od podziemnego zbiornika i jednocześnie podnieść walory estetyczne własnego ogrodu, warto zastosować odpowiednią pokrywę maskującą.

Polecamy Ci model KAMELEON dostępny w ofercie akcesoriów dodatkowych ze strony PHU Monter. To pokrywa, mająca specjalne zagłębienie umożliwiające ukrycie włazu do szamba za pomocą darów natury — żwiru, trawy, kamieni lub kory. Co więcej, jej konstrukcja pozwala na łatwe i szybie skoszenie trawnika. Zamaskowanie włazu od zbiornika nigdy nie było tak proste i oryginalne!


Do jakich szamb nadają się pokrywy maskujące?

Powyższe rozwiązanie nadaje się do ukrywania nowo projektowanych lub istniejących, bezodpływowych zbiorników, oczyszczalni drenażowych i biologicznych, studzienek kanalizacyjnych oraz przydomowych i ogrodowych szamb. Jeśli masz już gotową konstrukcję, wystarczy prosta wymiana zwykłej pokrywy na maskującą. Natomiast gdy dopiero wybierasz system, warto od razu się w nią zaopatrzyć wraz z całym zestawem – skorzystaj z pomocy specjalistów PHU Monter.

0
Feed

Zostaw komentarz