Szambo czy oczyszczalnia?

Efektywne, bezpieczne i zgodne z prawem odprowadzanie nieczystości z obiektu użytkowego to aspekt, o który musi zatroszczyć się każdy właściciel danej nieruchomości. Najwygodniejszym, choć nie najtańszym i nie zawsze dostępnym rozwiązaniem jest podpięcie instalacji odprowadzającej ścieki do sieci komunalnej. Nie zaskakuje więc fakt, że wiele osób poszukuje alternatywnych opcji i decyduje się na przykład na szambo ekologiczne. Choć jest to sprawdzony system, to również w tym przypadku koszty eksploatacji bywają wysokie. Na szczęście istnieją jeszcze przydomowe oczyszczalnie, które pozwalają w bezpieczny i ekologiczny sposób zadbać o kwestię utylizacji ścieków bytowych, a bezzapachowa biologiczna oczyszczalnia HABA z nawadnianiem GREEN SHOWER jest w tym zakresie bezkonkurencyjna.


Biologiczna oczyszczalnia HABA z nawadnianiem GREEN SHOWER czy szambo ekologiczne?

Właściciele nieruchomości często zastanawiają się, którą metodę utylizacji ścieków wybrać: podłączenie do sieci komunalnej, szambo ekologiczne czy może przydomową oczyszczalnię HABA? Porównując koszt inwestycji z kosztami eksploatacji, bardzo łatwo dojść do wniosku, że ta ostatnia opcja prezentuje się najatrakcyjniej. Nowoczesna, przydomowa oczyszczalnia ścieków HABA to rozwiązanie opracowane na miarę współczesnych oczekiwań użytkowników, które swoją funkcjonalnością i relatywnie tanią eksploatacją zdecydowanie wygrywa z szambem ekologicznym oraz kanalizacją. Wybranie tego przydomowego systemu to inwestycja, która zdecydowanie się opłaci, i to z wielu powodów. Biologiczna oczyszczalnia HABA z nawadnianiem GREEN SHOWER doskonale spełnia swoje zadanie, umożliwiając bezproblemową utylizację ścieków bytowych z jednoczesnym oczyszczeniem wody i przygotowaniem jej do ponownego użytku, na przykład do nawadniania krzewów i roślin ozdobnych znajdujących się na działce. W rezultacie zwrotu z inwestycji Inwestor może spodziewać się już po około 2-3 latach użytkowania tego wyjątkowego, przydomowego systemu.
Zapraszamy do zapoznania się z kalkulacją kosztów prezentowaną na naszej stronie oraz do kontaktu w przypadku chęci złożenia zamówienia na ekologiczny system HABA z nawadnianiem GREEN SHOWER.

 

Zwrot inwestycji w oczyszczalnię już po 2-3 latach eksploatacji, a każdego następnego roku zyskujesz około 3000 zł

Porównanie kosztów dla 4-osobowej rodziny (15m3/miesiąc)

Bezzowa biologiczna oczyszczalnia HABA z nawadnianiem GREEN SHOWER

Aby zminimalizować koszty oczyszczalni już na etapie adaptacji projektu należy:

1. Rurę kanalizacyjną z budynku wyprowadzić jak najwyżej, najlepiej ok. 10-15 cm pod powierzchnią gruntu docelowego. Nie ma żadnej obawy, że zamarznie, bo w rurze nie stoją ścieki.

2. Zlokalizować oczyszczalnię w terenie zielonym.
3. Wyprowadzić odpowietrzenie kanalizacji rurą Ø110 ponad dach.
4. Zaprojektować oczyszczalnię z bezzapachową technologią oczyszczania, aby przy zmianie ciśnienia atmosferycznego nie było problemów z nieprzyjemnymi zapachami z oczyszczalni.
5. W przypadku korzystania ze stacji uzdatniania wody, odprowadzać popłuczyny (pozostałości po zmiękczaniu wody) oddzielną instalacją, tak by nie trafiły do zbiornika oczyszczalni.
6. W przypadku stosowania ogrzewania gazowego z piecem kondensacyjnym, przewidzieć stosowanie neutralizatora kondensatu.

Warto zwrócić się do naszej firmy o pomoc w zaplanowaniu rozmieszczenia oczyszczalni w ogrodzie.
To nic nie kosztuje, a my chętnie posłużymy pomocą.

Jakość potwierdzona badaniami

Najwyższa jakość potwierdzona badaniami. Wszystkie produkty są certyfikowane. Każdy z naszych produktów spełnia restrykcyjne wymogi stawiane przez Unię Europejską.