Blog

 • 14/05/2024 - PHU Monter 0 Komentarze
  Przydomowa oczyszczalnia ścieków na terenie gliniastym

  Gliniaste grunty charakteryzują się niską przepuszczalnością, co utrudnia prace ziemne i może wydawać się przeszkodą w budowie. Jednakże rozwój technologii i zrozumienie procesów biologicznych umożliwiają adaptację różnych typów przydomowych oczyszczalni do tych specyficznych warunków, jakimi charakteryzuje się glina. Wybór odpowiedniej technologii i precyzyjne przygotowanie podłoża mogą umożliwić efektywne zarządzanie ściekami nawet na najbardziej wymagających terenach.

   

  Dowiedz się więcej
 • 18/04/2024 - PHU Monter 0 Komentarze
  Jak przerobić szambo na przydomową oczyszczalnie ścieków

  Współczesne budownictwo stawia na ekologię i efektywność. W tym kontekście zmiana szamba na oczyszczalnię ścieków wydaje się krokiem naprzód. Dlaczego? Po pierwsze, taka instalacja to oszczędność pieniędzy - zmniejsza się częstotliwość, a co za tym idzie, koszty wywozu nieczystości. Po drugie, ekologia - przetwarzanie odpadów z wykorzystaniem mikroorganizmów pozwala na bezpieczne wprowadzenie oczyszczonej wody do środowiska. Bez problemu więc użyjesz jej do podlewania wszystkich roślin w ogrodzie.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/03/2024 - PHU Monter 0 Komentarze
  Przydomowa oczyszczalnia ścieków z wykorzystaniem szamba

  To zaawansowane systemy, które wykorzystują technologie osadu czynnego oraz biofiltracji. Ich działanie opiera się na procesach biologicznych i mechanicznych, dzięki którym możliwe jest efektywne oczyszczanie nieczystości bez konieczności częstego korzystania z usług asenizacyjnych. Istnieją trzy główne typy instalacji, z których każdy wykorzystuje inny mechanizm działania. Przydomowa oczyszczalnia ścieków z szambem - to właśnie tym zajmiemy się w tym artykule.

   

  Dowiedz się więcej
 • 28/02/2024 0 Komentarze
  Co nie powinno trafiać do oczyszczalni przydomowej?

  System urządzeń i obiektów technologicznych do usuwania nieczystości jest doskonałym rozwiązaniem dla nieruchomości zlokalizowanych tam, gdzie nie ma kanalizacji. Przydomowa oczyszczalnia nie jest szczególnie skomplikowanym urządzeniem — wymaga jednak poprawnego obchodzenia się z nią oraz utrzymania. Wielu użytkowników nie ma świadomości, co może trafiać do funkcjonującego układu, dlatego wszelkie wątpliwości rozwiejemy w tym artykule!

  Dowiedz się więcej
 • 01/12/2023 0 Komentarze
  Jak ukryć szambo w ogrodzie?

  Zbiorniki, do których odprowadzane są ścieki z urządzeń kanalizacyjnych, są nieodłącznym elementem wielu domów. Nie każdy jednak chce, by konstrukcja była widoczna w ogrodzie, dlatego w tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na to, jak skutecznie ukryć szambo, zachowując jednocześnie funkcjonalność zbiornika oraz harmonię naturalnej przestrzeni. Co jest do wyboru?

  Dowiedz się więcej
 • 17/11/2023 0 Komentarze
  Wielkość działki, na jakiej można zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków

  Rozmiary terenu nadające się do instalacji systemu usuwającego zanieczyszczenia w ściekach nie są regulowane przepisami. Obecne są jednak zalecenia dotyczące odległości, ułatwiające określenie wielkości działki, na jakiej można zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków. O czym musisz wiedzieć? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie. Zapraszamy do lektury!

  Dowiedz się więcej
 • 28/09/2023 0 Komentarze
  Jak przygotować się do montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?

  Pierwszym krokiem jest zweryfikowanie warunków miejsca, gdzie ma znaleźć się system. Dlatego przygotowując się do montażu przydomowej oczyszczalni ścieków, zaplanuj lokalizację zbiornika oraz elementów rozsączenia cieczy. Obowiązujące przepisy i wymogi prawne mówią, że urządzenie nie może być montowane w miejscach, gdzie zbierają się wody opadowe lub roztopowe. Optymalne umiejscowienie systemu musi gwarantować grawitacyjny (naturalny) dopływ zużytej substancji z budynku, odpływ na nowo czystej wody, a także swobodny dostęp do włazu w celu kontroli oraz opróżnienia zbiornika z nadmiaru osadu.

  Dowiedz się więcej
 • 29/08/2023 0 Komentarze
  Zalety przerobienia szamba na oczyszczalnię

  Użytkownicy, pragnący poprawić jakość swojego życia i mający do dyspozycji nieco większy budżet, powinni rozważyć możliwość przerobienia szamba na oczyszczalnię. Dlaczego? Ponieważ wiąże się z tym wiele zalet, które wymieniono poniżej.

  Dowiedz się więcej
 • 29/08/2023 0 Komentarze
  Kiedy przebudować szambo na oczyszczalnię?

  Częste wywożenie nieczystości potrafi być czasochłonne i kosztowne. Dlatego coraz więcej osób rozważa przebudowę przydomowego szamba na biologiczną oczyszczalnię. Czy jest to opłacalne? Tak, ponieważ z perspektywy użytkownika tego rodzaju instalacje mają mnóstwo zalet.

  Dowiedz się więcej
 • 05/05/2023 0 Komentarze
  Przydomowa oczyszczalnia ścieków

  Efektywne i zgodne z obowiązującymi przepisami odprowadzanie ścieków z nieruchomości to obowiązek każdego właściciela. Jest to też spore wyzwanie, jeżeli w danej lokalizacji nie ma technicznej możliwości przyłączenia obiektu do sieci komunalnej. Na szczęście obecnie dostępne są w tym zakresie rozwiązania, których budowa, obsługa i użytkowanie nie sprawiają większego problemu. Bezzapachowe, przydomowe oczyszczalnie ścieków to systemy doskonale spełniające swoje zadanie, a my podpowiadamy, jak je założyć.

  Dowiedz się więcej
 • 12/04/2023 0 Komentarze
  Dlaczego warto posiadać system rozsączający Green Shower?

  Ze względu na zachodzące od wielu lat zmiany klimatu w wielu miejscach w Polsce coraz częściej pojawiają się trudności z dostępnością wody pitnej. Kolejnym problemem jest sezonowy brak opadów, który sprawia, że rośliny w naszych ogrodach nie rozwijają się prawidłowo, a my – chcąc ratować je przed suszą - zużywamy zasoby przeznaczone do innych celów. Nie zaskakuje więc fakt, że wiele osób obecnie poszukuje ekologicznych i wydajnych rozwiązań, pozwalających w pewnym sensie na upieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu. Taką cieszącą się doskonałą opinią opcją jest system Green Shower, dzięki któremu woda odzyskana z oczyszczalni biologicznej Bio Easy Flow lub SBR MAXI BIO może być wykorzystana do podlewania, i w który warto zainwestować.

  Dowiedz się więcej
 • 21/02/2023 0 Komentarze
  Przerabianie szamba na oczyszczalnię

  Prawidłowe i bezproblemowe zagospodarowanie nieczystości pochodzących z budynków mieszkalnych to aspekt, który niekiedy sprawia sporo problemów w lokalizacjach, w których nie ma technicznej możliwości podłączenia obiektu do infrastruktury komunalnej. W takich miejscach najczęściej stosowanym standardem są tradycyjne szamba bezodpływowe lub oczyszczalnie drenażowe. Nie są to jednak rozwiązania wolne od wad, dlatego właściciele nieruchomości coraz częściej interesują się tematem przeróbki posiadanych systemów na biologiczną, bezzapachową oczyszczalnię ścieków. Podpowiadamy, jakie zalety ma to rozwiązanie i z jakiej technologii opłaca się skorzystać, planując modernizację szamba.

  Dowiedz się więcej