Użytkownicy, pragnący poprawić jakość swojego życia i mający do dyspozycji nieco większy budżet, powinni rozważyć możliwość przerobienia szamba na oczyszczalnię. Dlaczego? Ponieważ wiąże się z tym wiele zalet, które wymieniono poniżej.
Użytkownicy, pragnący poprawić jakość swojego życia i mający do dyspozycji nieco większy budżet, powinni rozważyć możliwość przerobienia szamba na oczyszczalnię. Dlaczego? Ponieważ wiąże się z tym wiele zalet, które wymieniono poniżej.
Częste wywożenie nieczystości potrafi być czasochłonne i kosztowne. Dlatego coraz więcej osób rozważa przebudowę przydomowego szamba na biologiczną oczyszczalnię. Czy jest to opłacalne? Tak, ponieważ z perspektywy użytkownika tego rodzaju instalacje mają mnóstwo zalet.
Efektywne i zgodne z obowiązującymi przepisami odprowadzanie ścieków z nieruchomości to obowiązek każdego właściciela. Jest to też spore wyzwanie, jeżeli w danej lokalizacji nie ma technicznej możliwości przyłączenia obiektu do sieci komunalnej. Na szczęście obecnie dostępne są w tym zakresie rozwiązania, których budowa, obsługa i użytkowanie nie sprawiają większego problemu. Bezzapachowe, przydomowe oczyszczalnie ścieków to systemy doskonale spełniające swoje zadanie, a my podpowiadamy, jak je założyć.
Ze względu na zachodzące od wielu lat zmiany klimatu w wielu miejscach w Polsce coraz częściej pojawiają się trudności z dostępnością wody pitnej. Kolejnym problemem jest sezonowy brak opadów, który sprawia, że rośliny w naszych ogrodach nie rozwijają się prawidłowo, a my – chcąc ratować je przed suszą - zużywamy zasoby przeznaczone do innych celów. Nie zaskakuje więc fakt, że wiele osób obecnie poszukuje ekologicznych i wydajnych rozwiązań, pozwalających w pewnym sensie na upieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu. Taką cieszącą się doskonałą opinią opcją jest system Green Shower, dzięki któremu woda odzyskana z oczyszczalni biologicznej Bio Easy Flow lub SBR MAXI BIO może być wykorzystana do podlewania, i w który warto zainwestować.
Prawidłowe i bezproblemowe zagospodarowanie nieczystości pochodzących z budynków mieszkalnych to aspekt, który niekiedy sprawia sporo problemów w lokalizacjach, w których nie ma technicznej możliwości podłączenia obiektu do infrastruktury komunalnej. W takich miejscach najczęściej stosowanym standardem są tradycyjne szamba bezodpływowe lub oczyszczalnie drenażowe. Nie są to jednak rozwiązania wolne od wad, dlatego właściciele nieruchomości coraz częściej interesują się tematem przeróbki posiadanych systemów na biologiczną, bezzapachową oczyszczalnię ścieków. Podpowiadamy, jakie zalety ma to rozwiązanie i z jakiej technologii opłaca się skorzystać, planując modernizację szamba.